Dodaj do Ulubionych      Ustaw jako stronę startową      Strona Główna      De Rauw-Sablon      Kontakt
Hodowcy Zachodni
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe
art_fachowe

Powrót do menu

CENTRUM HODOWLANE prezentuje


Myśli na Wielkanoc

upiecz mnie dzisiaj, warz mnie jutro, ściągam na siebie pojutrze...

Elfie Schmolz „Die Brieftaube” nr 15/2006Myśli na Wielkanocy
upiecz mnie dzisiaj, warz mnie jutro, ściągam na siebie pojutrze...
?jak nie, nie królowej państwa dziecka Rumpelstilzchen, lecz mistrzostwo! Teraz, tak prosty nie pójdzie, jednak z drożdżami piwnymi, produktowi ubocznemu z Brouvorgang, szanse powiększają, ponieważ mon zaopatrzy w nią jego gołębie jak najlepiej. Patrzymy na uns dzisiaj raz, co w drożdżach piwnych i w piwie wszystko jest tak wewnątrz.

Wielkanoc stoi przed drzwiami, post dla religijnie zorientowanej ludności jest obok. Ona trwała policzyć 40 dni, z popielec przy, niedziele były wybrane. ?Nasze gołębie altu coś pościły, oni musieli abspecken trochę, zwłaszcza oni nie naciągają u nas przed podróżą młodego już. Teraz jednak, krótko przed początkiem podróżnego, jest definitywny także dla nią post do końca. Także mój mąż jest zadowolony, że nie rozmawiam o tym temacie już, spostrzec pomyślność mówi, ponieważ tak właściwie pościć nie mamy. Pewnego dnia , jako znalazłem w garażu tragarza mocnych piw - nazywało się tak podobnie jak .Dominator'' lub .Excalibur'', więc strach grabi wlewając i uderzenie spotkało mnie, czy sabotażu mojej tak czy inaczej ciągnące się próby dietetyczne! r , on sądził całkiem rzeczowo:

"Żaden przypadek nie jest pewnie, że to oblicza podczas postu mocne piwo daje. Tak, nie jest jednemu pozwalać wcale niczego więcej?" On ustawił się z tym rzeczowym artykułem zaraz raz dwie butelki do lodówki.

Dlaczego zostanie obliczać w tego czasu tak dużo podźwignięcia wokół robić mocne piwa?

Podstawa leży znowu raz w religii. Mnisi w średniowieczu byli tymi, ona przy najlepszym i warzyć mogli bardzo wczesny już piwo. Prosto, dlatego, ponieważ oni mogli napisać, więc receptury notują i v.on pokolenia podają dalej do najbliższej nie tylko, lecz także polepszyć mogli: To było teraz podczas postu skąpe kominy w klasztorach jeszcze kärger, jednak 40- tägig post należał do chrześcijańskich obowiązków. Z zrzeczenia się na piciu stać jednak nie napisać nigdzie czegoś. Co leżało bliżej, niż warzyć szczególnie pełnowartościowe piwo dokładnie dla tego czasu? Bawarscy mnisi posłali więc delegacja do Rzymu do papieża osobiście, aby sobie zezwolenie doganiać dla tego nowego sposobu piwa. Behältnis, w którym uznał sobie piwo, poniósł dużo podczas jego dalekiej podróży nad Alpami: Przetrząsa się, porzuca się wahania temperatury, krótko mówiąc, stało się kwaśno. Papież, gdy on miał to osobliwe warzenie verkostet, że ta lura nie zaszkodziłaby zbawieniu duszy z pewnością pomyślał siebie dobrze i miał przeciw temu nic,., że wypijany był podczas postu "mocnymi piwami". Ma się teraz więc także dobrodziejstwo od całkiem u góry, prawie już niebiański i skąpy post przetrwał bez większej straty wagi i z trochę więcej zabawy, wolny po motcie "płynne nie łamie postu". , Man nie wiedział tego następnego dnia przynajmniej już i uchybić powinien - przez nieuwagę - na stałych kulinarnych delektowaniach się man.. Niemiecki nakaz czystości powstał tak. Zresztą to?najstarsze prawo żywności, był pisany świąteczne już 1516 to, od któremu bawarskiego księciu Albrecht IV. Pozostało nieomal niezmieniony aż do dzisiejszy czas, ( woda, chmiel i jęczmień są nią inne trzy) przyszedł jako czwarty składnik tylko wyhodowane drożdże piwne do tego.

Mój mąż wtrącił się tu.

"Drożdże piwne? Widzisz tu raz, że piwo jest całkiem trochę zdrowym. Popatrz, dajemy naszym gołębiom także drożdże piwne!" To daje nad 600 sposobami z drożdży. Więc namaluj vorab zaraz: Żaden nie jest żywności tak bogaty w B- witaminę jak drożdże piwne. Tylko porównania: Ona ma 125- raz o ile witamina B 1 jak wołowina i 70- raz o ile jak chleb razowy żytni.

Jednak co jest teraz drożdżami piwnymi?

Kto mógłby sobie powiedzieć to lepiej niż mistrz warzący i zapytałem tak marcin Dobmann z Unterwössen. Potrzebuje się dla piwa po pierwsze słód ( jęczmień warzący poddał obróbce), chmiele (zresztą tylko kobiecy baldaszek chmielu), woda i drożdże .. Jęczmień warzący zostanie .vermälzt" . Jęczmień jest przynoszony do tego przez dostawę wody do kiełkowania. Cel jest, przeobrazić nierozerwalną woda moc z pomocą zmagazynowanych enzymów w rozpuszczającym się w wodzie cukrze słodowym. Z śrutowanego słodu pikanteria powstanie przez procesu warzącego, gotuje ją potem z chmielem i ostudzić od znowu tak zwana pikanteria gromady wykazuje. Cukier słodowy tej pikanterii gromady zostanie. z drożdżami piwnymi do dużej części do alkoholu i kwasu węglowego vergoren. Drożdże są jak to się mówi położnikiem alkoholu. Na 100 litrów "pikanterii" jest potrzebowane zwięźlejszym litrem papkowate Dick drożdże.

Co jest teraz drożdżami piwnymi? Chodzi - wokół "jednokomórkowca", ona w laboratorium drożdży i " uniwerki piwne" (z. B. w Stephan kani) hodowany jest. Jeśli powiększono komórkę drożdży SOO- fach, ona miałaby potem wielkość główki wtykającej. Piwowar kupuje sobie drożdże hodowlane czyste, więc gromady, które są dla procesu fermentującego pożądani. Proces fermentujący piwa jest po ósmych do dziesiątej świtania w kadzi fermentującej ukończony, jest umyty drożdżami i użyje na najbliższe zjawisko warzące. Może się to ca. Dziesięć - do powtórzą dwanaście razy.

Przyjdą teraz nas Iaubenzüchter do gry.

Z zwolenik sportu Sigi Edhofer z to wiem RV Salzach Irlandki, że sobie, od on drożdże piwne w płynniej forma daje, jego wyniki podróżnego exorbitant polepszyły. Patrzymy na sobie teraz jeszcze raz fakt, że drożdże piwne jedna .Vitaminbomhe'' jest. To daje ?rozpuszczalne tłuszcz i rozpuszczające się w wodzie witaminy. Grupy witaminy "B", od której jest w drożdżach piwnych gromadnie istniejący, należeć do rozpuszczających się w wodzie. Mogą przedawkować zostać Lösliche tłuszczu witamin także, ponieważ oni są zachowywani w tłuszczu ciała. Rozpuszczające się w wodzie witaminy natomiast, do nich grupa witaminy B, Biotin, Folsäure i witamina C należą, zostaną - kiedy ona nie potrzebować - ciała- odłączą nad uryną znowu.

Vilamin-S-Gruppe jest dla gołębi ważna, nazwie się ją także "witaminy lotnicze" lub "witaminy formy".

Oni mają przychylny wpływ na trawienie, układ nerwowe, funkcję mózgu i przemianę materii. Jak jest tu drożdżom piwnym absolutnie naturalnym produktem i nie możemy przedawkować tego także, leży na ręce, że drożdże piwne jako podarek witaminy dla naszych gołębi stworzony jest.

Dajemy ją podczas sezonu turystycznego we wtorek, środy i czwartku, kiedy sobota lot jest. Jest ruszany we wtorek do kilograma pokarmowi szklanką jogurtu i dwoma o kształcie proszku duża łyżka drożdżami piwnymi. W środę i jest mieszany czwartkowi każdorazowo dwoma dużymi łyżkami płynne drożdże piwne z kilogramem pokarm i zetrą z różnymi materiałami minerału.

Wielkanoc jest dla gołębiarza terminem:

Staje się od teraz poważnie, zacznie sezon. Religia ma ten nastroju odjazdu, który przecież także w naturze widzieć jest, przynieść z zmartwychwstaniem Jezusowi z ofiar śmiertelnych w połączeniu: Życie zwycięży śmierć. To jest właściwa .\ skieruj ach, ona Wielkanocy rozchodzi się. Znamy tak jajko, znaki życia, od bardzo długiego czasu jako symbol Oster. Pozostanie mi teraz na tym miejscu tylko jeszcze, życzyć państwu zadowolone Wielkanoc i odnoszący sukcesy w sezonie!Tłumaczenie: M. Kościelniak